Naše dvě potkaní holky

O nás

Jmenujeme se Jenda a Lucka. Studujeme v Brně Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity a poté, co jsme se společně nastěhovali na nový privát, rozhodli jsme si splnit jeden z našich společných snů a pořídit si potkana. Lucka už dříve doma potkany chovala (dvě holky jako rodinní mazlíčci, ovšem nikoliv současně). Jenda po potkanovi touží zhruba od svých 15 let, ovšem doma jej mít nemohl - jeho matce přijdou potkani vcelku odporní a rozhodně to podle ní nejsou vhodní mazlíčci. Po stěhování tedy bylo o společném mazlíkovi rozhodnuto.

Vcelku rychle jsme se shodli, že chceme potkaní samičku - jsou hravější a aktivnější. Shodli jsme se na variantě dumbo, srsti solid a začali jsme hledat. V Brně ovšem zrovna žádná z chovných stanic neměla mláďata a do konce února se nám čekat nechtělo. Nakonec jsme si tedy potkánky objednali v chovné stanici Ddus v Ostravě. Díky ochotě Terky Novákové z chovné stanice od Krisicy jsme nakonec ani nemuseli jezdit do Ostravy a prcky jsme si vyzvedli v Kroměříži. Původně jsme sice zamýšleli koupit jednu holku a později k ní přidat druhou, když jsme ale na webu viděli fotky a pročetli spoustu stránek a příruček, shodli jsme se, že vezmeme rovnou dvě sestřičky. A tak se k nám dostaly Cassidy a Celine. Když už měla Celine napsané jméno ve výkazu původu, vymyslela jedna naše kamarádka jméno Cleo, které se Lucce hned zalíbilo. A tak se pro nás ze Celine stala Cleo :D

Samozřejmě nás čekalo také zařizování. Klec se nám podařilo koupit na Aukru podstatně levněji než ve Zverimexu, vybavení jsme buď koupili, nebo vyrobili. Lucka ušila hamáčky, ve Vše za 39 objevila čepičku z níž jsme udělali závěsný pelíšek, já se mordoval s poličkami (při své šikovnosti jsem se u toho pořezal) a s ohýbáním tunelu z drenážní trubky. Vše jsme krásně stihli a klec tak byla pro holky připravená.

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode